тел: 0884174616
ел. адрес: alpro@abv.bg

"Тотнъм" се изравни с "Ливърпул" и увеличи интригата във Висшата лига

© Reuters

Равенство между „Челси“ и „Тотнъм“ увеличи интригата във Висшата лига, като направи разликите на върха в класирането много малки. Дербито от 10-ия кръг на първенството завърши без победил – 0:0.

Това върна „шпорите“ на върха в таблицата, но те вече делят първата позиция с шампиона „Ливърпул“. Двата тима имат по 21 точки, но головата разлика на „Тотнъм“ е по-добра. „Челси“ е трети с 19 точки.

Интригата може да стане още по-голяма, след като в понеделник четвъртия „Лестър“, който има 18 точки, приема „Фулъм“.

Сблъсъкът на „Стамфорд бридж“ предложи тактическа битка между Франк Лампард и Жозе Моуриньо. Головите положения бяха малко, а за 90 минути точните удари бяха едва четири – три за домакините и само един за „Тотнъм“.

В следващия кръг „шпорите“ приемат „Арсенал“ в дербито на Северен Лондон, а „Челси“ е домакин на „Лийдс“.

© Reuters

В друг мач, игран по-рано „Манчестър юнайтед“ взе трудна победа над „Саутхемптън“ като гост. „Червените дяволи“ пречупиха „светците“ с 3:2, въпреки че изоставаха с 0:2 до 60-ата минута.

Тимът на Оле Гунар Солскяр постигна трети пореден успех в първенството и заема седмо място.

Ян Беднарек и Джеймс Уорд-Праус дадоха аванс на „Саутхемптън“ с попадения в 23-ата и 33-ата минута. На почивката Единсон Кавани се появи за „Юнайтед“ и вдъхнови тима си за обрат.

След негова асистенция Бруно Фернандеш намали в 59-ата минута. Кавани сам отбеляза другите два гола в 74-ата минута, както и втората на добавеното време.