тел: 0884174616
ел. адрес: alpro@abv.bg

ЦСКА пречупи "ЦСКА 1948" на "Армията"

© LAP.BG

С ефективна игра и без да блести ЦСКА победи „ЦСКА 1948“ с 2:0 в един от чаканите мачове в 14-ия кръг на Първа лига. Тимът на Бруно Акрапович стигна до трите точки с по един гол в двете полувремена.

Али Соу откри в 18-ата минута, а осем преди края на редовното време Лазар Марин от гостите си вкара автогол. Мачът не се запомни с много атрактивни изпълнения и красива игра, но домакините се възползваха от положенията, които създадоха.

Успехът оставя ЦСКА на 4-о място в класирането с 24 точки, колкото има и третия „Арда“. „ЦСКА 1948“ е шести с 20 точки.

Началните минути не донесоха почти никакви опасности пред двете врати. Водеше се битка в средата на терена, като съперниците подходиха по-внимателно.

В 18-ата минута домакините откриха с първото си положение. То дойде след разконцентрирани действия в отбраната на „ЦСКА 1948“. Георги Йомов се измъкна и отигра топката с пета, тя попадна в Али Соу и гамбиецът вкара четвъртия си гол за сезона.

До края на първата част нямаше много интересни ситуации пред двете врати с изключение на претенции на гостите за дузпа. Галин Иванов беше изблъскан в наказателното поле на ЦСКА, но съдията прецени, че нарушение няма.

© LAP.BG

След почивката на терена преобладаваше битката. ЦСКА владееше топката, а гостите от „ЦСКА 1948“ разчитаха на контраатаки. Мартин Камбуров остана изолиран, а съотборниците му не създаваха положения за него.

Единствената възмжност пред нападателя дойде от пряк свободен удар. Изстрелът на ветерана обаче беше спасен от Густаво Бусато.

В 82-ата минута ЦСКА стигна до втори гол и елиминира интригата. След центриране на Георги Йомов отляво Лазар Марин вкара топката в собствената си врата при лош опит да я изчисти.