тел: 0884174616
ел. адрес: alpro@abv.bg

Победната серия на "Байерн" в Шампионската лига спря при равенство в Мадрид

© Reuters

След 15 поредни победи в Шампионската лига „Байерн“ (Мюнхен) допусна грешка и завърши 1:1 при гостуването си на „Атлетико“ в Мадрид. Европейският клубен шампион имаше невероятна успеваемост в турнира, но се нуждаеше от дузпа в 85-ата минута, за да си тръгне с точка от „Уанда метрополитано“.

Тимът на Ханс-Дитер Флик беше на пет минути от първа загуба от 630 дни (13 март 2019 г с „Ливърпул“).

Жоао Феликс даде аванс на „дюшекчиите“ в 26-ата минута, но Томас Мюлер изравни пет минути преди края.

За „Байерн“ мачът беше без значение, като тимът си беше осигурил участие в осминафиналите. Равенството спря „Атлетико“ да последва баварците, като тимът има шест точки, сам с две повече от „Залцбург“ и три от „Локомотив“ (Москва). В последния си мач „дюшекчиите“ гостуват в Австрия.
В група D „Ливърпул“ победи „Аякс“ с 1:0 на „Анфийлд“ и си осигури участие на осминафиналите. Мърсисайдци стигнаха до успеха с гол на Къртис Джоунс в 58-ата минута.

„Ливърпул“ е с 12 точки от четири победи и една загуба, докато втори е „Аталанта“ с осем. „Аякс“ заема третата позиция със седем и в следващия мач приема италианците в директен спор за втората позиция.

В група В „Интер“ надви „Борусия“ (Мьонхенгладбах) с 3:2 като гост и завърза още повече интригата. „Нерадзурите“ стигнаха до успеха с чрез Дармиан и два гола на Лукаку, а за германците точен беше Плеа с две попадения. В края трети гол на „Борусия“ беше отменен заради засада.

Преди последния кръг в груповата фаза „Борусия“ води с 8 точки пред „Шахтьор“ и „Реал“ (Мадрид) с по 7, а „Интер“ има пет. На 9 декември германците гостуват в Мадрид, а „Интер“ приема „Шахтьор“.