тел: 0884174616
ел. адрес: alpro@abv.bg

"Лудогорец" записа пета загуба в Европа след елементарни грешки

© Reuters

Лудогорец“ остава без точка в Лига Европа, след като записа пета поредна загуба в група J. Българският шампион отстъпи с 1:3 в гостуването на белгийския „Антверп“. Загубата дойде заради елементарни грешки в защитата и много слабо първо полувреме за тима.

Мартин Хонгла в 19-ата, Ричи Де Лает в 72-ата и Бенсън Мануел в 87-ата минута бяха точни за „Антверп“, а за „Лудогорец“ се разписа Кирил Десподов в 53-ата.

Кръг преди края „Лудогорец“ е последен с голова разлика 6:16 и ще завърши на тази позиция. „Антверп“ си осигури класиране напред, събирайки 12 точки. Към 1/16-финалите продължава и „Тотнъм“.

След седмица българският шампион приема ЛАСК (Линц) в последната си среща в турнира.
„Лудогорец“ започна слабо срещата и още във втората минута имаше късмет, че не изостава в резултата. По-добрата игра на „Антверп“ продължи през цялата първа част. В 19-ата минута Хонгла изведе домакините напред.

Той изстреля мощен шут от около 20 метра и не остави шансове на Владислав Стоянов – 1:0.

© Reuters

„Лудогорец“ успя да заиграе по-добре едва след почивката. Българският шампион имаше силни минути до 60-ата, като успя да изравни. Това се случи в 53-ата минута при контраатака, Каули намери Десподов и фланговият нападател реализира.

Още веднъж „Лудогорец“ пропиля добър шанс при контраатака, когато резервите Текпетей и Елвис Ману не успяха да комбинират. Това даде възможност на „Антверп“ да накаже гостите и в 72-ата минута Ричи Де Лает вкара след центриране от фаул на Рафаелов.

Крайният резултат оформи Бенсон в 87-ата минута.

В добавеното време „Лудогорец“ остана и с човек по-малко заради втори жълт картон.