тел: 0884174616
ел. адрес: alpro@abv.bg

ЦСКА продължи с победите при Акрапович след разгром над "Ботев"

© LAP.BG

ЦСКА записа нова загуба, откакто Бруно Акрапович застана на треньорския пост и надигра „Ботев“ (Пловдив) като гост с 3:0 в среща от 15-ия кръг на Първа лига. Червените не срещнаха почти никакви проблеми срещу отбор, който се намира в тежка криза.

Тибо Вион в 21-ата, Али Соу в 58-ата и Брадли Мазику в 68-ата минута бяха точни за ЦСКА.

С трите точки ЦСКА се изравни с „Арда“, като двата отбора имат по 27 и делят третото място. „Ботев“ записа шеста загуба в 14 мача и в четвърти пореден двубой не успя да се разпише. Жълто-черниите са девети в таблицата с 14 точки.

Интрига в Коматево имаше за около 20 минути, въпреки че ЦСКА водеше играта. В 21-ата минута Тибо Вион вкара след центриране отляво и груба грешка на защитата на домакините.

Проблемите на „Ботев“ се увеличиха, когато Тодор Неделев напусна терена заради травма.

След почивката „Ботев“ така и не успя да промени развоя на срещата. Али Соу удвои в 58-ата минута. Нападателят от Гамбия се разписа с изстрел с левия крак след завъртане в наказателното поле.

Десет минути по-късно Мазику наказа нова груба грешка на домакините. Той стреля с глава, вратарят Аргилашки спаси, но Мазику нямаше проблем при добавката и на празна врата вкара – 3:0.

В друг мач от неделната програма „Локомотив“ (Пловдив) победи „Ботев“ (Враца) с 1:0 като гост. Единственият гол вкара Георги Минчев в 27-ата минута, но след почивката „Ботев“ пропусна дузпа.

Тимът от Пловдив излезе начело в таблицата преди „Лудогорец“ да е изиграл мача си от кръга.