тел: 0884174616
ел. адрес: alpro@abv.bg

Дузпа спаси "Ливърпул" от загуба срещу "Фулъм"

© Reuters

Шампионът във Висшата лига „Ливърпул“ взе само точка от гостуването си на новака „Фулъм“ след 1:1 на „Крейвън котидж“. Визитата на червените в Лондон се оказа доста тежка и затвърди тенденцията тимът на Юрген Клоп да има проблеми далеч от „Анфийлд“.

В пет от шестте си срещи като гост от началото на сезона „Ливърпул“ допуска гол и остава с едва един успех далеч от дома си.

В Лондон „Фулъм“ направи много силна първа част, като в нея Боби Рийд успя да изведе домакините напред в 25-ата минута. Освен попадението тимът на Скот Паркър имаше претенции и за неотсъдена дузпа.

© Reuters

След големи съмнения и преглед на ситуацията със системата VAR реферът Андре Маринър прецени, че Фабиньо не извършва фаул.

През втората част ролите се обърнаха и „Ливърпул“ беше водещият тим. Смените, които Клоп направи донесоха положителен ефект и червените стигнаха до точка. Тя дойде след точно изпълнена дузпа от Мохамед Салах.

Маринър видя игра с ръка на Камара в стената при изпълнение на фаул и посочи бялата точка. От нея Салах не стреля много добре, но въпреки докосване от вратаря Алфонс Ареола, топката влезе в мрежата.

По-рано през деня равенство направи и „Тотнъм“, който завърши 1:1 в дербито с „Кристъл палас“. „Шпорите“ и червените продължават да делят първо място с по 25 точки след 12 кръга. Трети е „Саутхемптън“ с 23 точки, следван от „Челси“ с 22 и „Лестър“ с 21, като „лисиците“ са и с мач по-малко.

„Фулъм“ е над зоната на изпадащите, заемащ 17-о място.