Зидан: Бензема е най-добрият френски нападател в историята

Не мисли единствено за вкарването на головете и това е, което харесвам у него, каза треньорът на "Реал" за Карим Бензема

© Reuters

Не мисли единствено за вкарването на головете и това е, което харесвам у него, каза треньорът на „Реал“ за Карим Бензема

Карим Бензема е най-добрият френски нападател в историята, заяви треньорът му в „Реал“ (Мадрид) Зинедин Зидан. Думите му дойдоха след двата гола на играча за победата с 3:1 срещу „Атлетик“ (Билбао).

„Реал“ игра с човек повече от 13-ата минута след червения картон на Раул Гарсия и въпреки това имаше затруднения срещу баските. Тони Кроос даде преднина на „Реал“ в края на първата част, но в началото на втората Андер Капа изравни. Шампионите стигнаха до победата с головете на Бензема в 74-ата и 92-ата минути.

„За мен той е най-добрият, защото от толкова време е в „Реал“ (Мадрид) и продължава да се доказва. Има над 400 мача и е вкарал толкова много голове. Постиженията и отличията му говорят много“, каза Зидан.

Бензема се превърна в основен футболист за „Реал“ след раздялата на клуба с Кристиано Роналдо през 2018 г. Французинът обаче не е играл за националния си отбор от 2015 г. след скандал, свързан и със съотборника му Матио Фалбуена.

„Той е по-завършен футболист, отколкото беше преди. Не е чиста деветка. Не мисли единствено за вкарването на головете и това е, което харесвам у него“, каза Зидан.

„Обича да си подава със съотборниците си и създава възможности за тях. Също знае как да вкарва и го прави, когато отборът най-много се нуждае от това – както сега. За това говорим“, добави треньорът на „Реал“.