Днес

"Сити" взе нов успех, "Евертън" излезе втори във Висшата лига

© Reuters

Манчестър сити“ се приближи до топ 4 във Висшата лига, след като надигра „Нюкасъл“ с 2:0 в първия си мач от празничната програма. „Гражданите“ стигнаха до успеха на своя „Етихад“ с по един в началото на всяко от двете полувремена.

Илкай Гюндоган откри в 14-ата минута, а Феран Торес отбеляза второто попадение в 55-ата минута.

„Сити“ доминираше напълно в срещата и създаде една дузина голови ситуации. Няколко сериозни пропуска и добри намеси на вратаря на „свраките“ обаче предотвратиха разгром.

Съставът на Пеп Гуардиола е непобеден в шест поредни двубоя, като в тях допусна само един гол и отбеляза 11. С победата „гражданите“ излизат на пето място в таблицата с 26 точки от 14 мача, със само една по-малко от „Манчестър юнайтед“.

В същото време „Евертън“ надви „Шефилд юнайтед“ с 1:0 като гост и успя да се изкачи на второ място в таблицата. „Карамелите“ стигнаха до успеха с гол на Гилфи Сигурдсон в 80-ата минута.