тел: 0884174616
ел. адрес: alpro@abv.bg

"Байерн" се откъсна със седем точки на върха в Германия

© Reuters

С разгромен успех над „Шалке“ като гост „Байерн“ (Мюнхен) увеличи аванса си на върха в Бундеслигата. Баварците стигнахаа до победа с 4:0 на „Фелтинс арена“ и се възползваха от грешната стъпка на „Лайпциг“ ден по-рано, за да поведат със седем точки.

Томас Мюлер изведе шампионите напред в 33-ата минута. Другите голове паднаха след почивката – Роберт Левандовски се разписа в 54-ата минута, а в края точни бяха Мюлер (88-а) и Давид Алаба (90-а).

Победата е шеста за „Байерн“ в последните седем срещи в първенството. Мачът беше паметен и за Левандовски, който вкара в осмо поредно гостуване. Така полякът записа рекорд в Бундеслигата.

„Шалке“ остава на дъното в таблицата с едва една победа в 18 кръга и има само седем точки.