Днес

Седем поредни гейма и отказване пратиха Григор Димитров напред в Мелбърн

© Reuters

Григор Димитров се класира за четвъртия кръг на Australian Open. Българинът водеше с 6:0, 1:0, когато съперникът му Пабло Кареньо Буста се отказа заради травма.

В осминафиналите Димитров ще играе с Доминик Тийм или Ник Кириос.

„Чувствах се перфектно. Очевидно беше, че той има някакъв проблем. Но бих дал висока оценка на играта си. Изиграх чудесен първи сет. За мен това е важно, защото на такъв турнир е важно да запазиш сили“, каза българинът в интервюто на корта.

Той добави, че заради прекратяването вероятно ще се насочи към тренировъчните игрища „Треньорът ми сигурно е подготвил нещо. Ще очаквам следващото предизвикателство.“

Димитров изигра много силен първи сет, в който имаше хубави разигравания. Той използва първите си две възможности за пробив и поведе с 4:0, след което още един пробив го отведе до 6:0.

Пабло Кареньо Буста поиска помощ от физиотерапевт след първия сет

© Reuters

Българинът беше уверен и спечели девет от десетте разигравания при вкаран първи сервис. Кареньо Буста допусна три пъти повече непредизвикани грешки в първия сет (15 срещу пет).

Испанецът, който е 16-и в световната ранглиста, поиска помощ от физиотерапевт в почивката преди втората част. Новият сет започна по сходен начин, като Димитров записа четвърти последователен пробив. Тогава Кареньо Буста даде знак, че не може да продължи и мачът приключи.

Българският тенисист стигна осминафиналите без загубен сет, като е отстъпил общо в 21 гейма.