тел: 0884174616
ел. адрес: alpro@abv.bg

"Ливърпул" се срина в Лестър и загуби трети мач поред

© Reuters

Кризата в „Ливърпул“ придоби още по-голям мащаб, след като шампионът във Висшата лига загуби трети пореден мач. За пръв откакто Юрген Клоп е начело на мърсисайдци тимът записа такава негативна серия, като се срина в гостуването на „Лестър“. Срещата на „Кинг пауър стейдиъм“ завърши 3:1 за „лисиците“, които направиха обрат.

Мохамед Салах изведе „Ливърпу“ напред в 67-ата минута. Само 12 по-късно Джеймс Мадисън вкара от пряк свободен удар въпреки съмнения за засада и преглед на ситуацията със системата за видеоповторения (VAR). Джейми Варди в 81-ата и Харви Барнс в 85-та минута донесоха победат на „Лестър“.

С нея „лисиците“ събраха 46 точки и излязоха на второ място, на 4 зад лидера „Манчестър сити“, който е с два мача по-малко. „Ливърпул“ е четвърти с 40 точки.

Мърсисайдци имат само две победи в 10 мача, в които загубиха пет пъти и получиха 13 гола.

Мениджърът на „Лестър“ Брендън Роджърс постигна първа победа над бившия си отбор, откакто напусн мърсисайдци.

Срещата показа различни лица и на двата тима. Преди почивката „Лестър“ създаваше положения и напрежение в защитата на гостите. Джейми Варди се откъсна няколко пъти, но не успя да завърши. Веднъж централният нападател удари и греда.

След паузата „Ливърпул“ пое контрол над срещата и се настани трайно в полето на „Лисиците“. Шампионите също удариха греда след изстрел от фаул на Трент Александър-Арнолд.

© Reuters

Натискът на гостите беше толкова сериозен, че „Лестър“ трудно минаваше централната линия и разчиташе само на дълги топки. В 67-ата минута след продължителна атака и красиво отиграване с пета на Роберто Фирмино топката стигна до Салах.

Без подготовка и с едно докосване египтянинът я изстреля в мрежата – 0:1.

Необяснимо след тази ситуация „Ливърпул“ спря да бъде толкова активен и допусна слабости в защита. В 77-ата минута реферът Антъни Тейлър отсъди дузпа за „Лестър“ след контакт между Тиаго Алкантара и нападател на „Лестър“ на границата на наказателното поле.

Видеоарбитърът промени решението за фаул, а от него Мадисън вкара с изстрел в далечния ъгъл. И тази ситуация беше прегледана заради това, че Даниел Амарти зад отбраната и опита да играе с топката. След VAR обаче голът беше зачетен.

След този момент защитата на червените се срина и допусна още два бързи гола – в 81-ата и 85-ата минута. Първо след дълъг пас Алисон и новият защитник Йозан Кабак не се разбраха кой да изчисти топката. Бранителят я отигра въпреки излизането на вратаря, а тя отиде в Джейми Варди.

© Reuters

На празна врата звездата на „Лестър“ нямаше как да сгреши – 2:1.

В 85-ата минута „лисиците“ оформиха крайния резултат след нова грешка в защита. Кабак изостана от съотборниците си и покри засадата при пас към Харви Барнс. Той влезе в наказателното поле и вкара покрай Алисон.