Днес

"Байерн" допусна три гола в Мюнхен, но се измъкна срещу смел новак

© Reuters

Няколко дни след спечелването на световното клубно първенство „Байерн“ (Мюнхен) превключи на вълна Бундеслига с грешна стъпка. Тимът на Ханзи Флик завърши 3:3 с „Арминия“ (Билефелд), който беше близо до престижна победа в Мюнхен.

Новакът, който се намира на 16-о място, водеше с 2:0 и 3:1, но не успя да задържи преднината си.

Равенството намали преднината на „Байерн“ на върха. След 21 мача баварците имат 49 точки и водят с пет пред „Лайпциг“, който е единственият конкурент за трона на шампиона.

Първата част се проведе при силен снеговалеж. „Арминия“ се възползва от възможностите си и взе преднина след голове на Михел Влап и Амос Пиймер.

През второто полувреме „Байерн“ се активизира и бързо върна едно попадение. Роберт Левандовски получи подаване зад гърба на защитата от Дейвид Алаба, като нападателят спря топката на гърди и стреля със завъртане. „Арминия“ обаче отговори веднага и Кристиан Гебауер върна преднината на гостите.

Усилията на „Байерн“ дадоха резултат и баварците изравниха чрез Корентен Толисо и Алфонсо Дейвис. По-късно „Арминия“ отново застраши вратата на шампиона и отбеляза четвърти гол при една от контраатаките си. Попадението обаче беше отменено заради тънка засада.