Днес

"Левски" пребори "Славия" в снега и си върна на белите

© LAP.BG

При много тежки условия и обилен снеговалеж „Левски“ успя да пречупи „Славия“, за да спечели с 1:0 дербито между двата тима от 22-ия кръг. Сините се реваншираха за загубата си от градския си съперник преди няколко дни. В сряда белите надвиха „Левски“ в четвъртфинален сблъсък в Купата на България.

Единственият гол в двубоя вкара Найджъл Робърта в 85-ата минута.

Победата е втора поредна за сините в първенството, а тимът няма загуба в шест поредни срещи. Сините се изкачиха до осмото място в таблицата, събирайки 31 точки. Те имат с две по-малко от седмия „Черно море“ и четири от „ЦСКА 1948“, който заема шестото място.

„Славия“ е 12-и с 19 точки и продължава битката си за оставане в Първа лига.

През първата част „Левски“ беше много по-дейният отбор на терена. Сините наложиха натиск и създадоха няколко опасни положения. Два пъти Здравко Димитров удари греда и нямаше късмет да се разпише.

Няколко пъти централният нападател на сините Найджъл Робърта също затрудняваше защитата на белите.

След паузата „Славия“ имаше по-добрите положения. Капитанът на гостите Димитър Рангелов също удари греда, а при едно неразбирателство между Живко Атанасов и Звонимир Микулич, бранителят на сините за малко не си отбеляза автогол.

© LAP.BG

Обилният снеговалеж също се отрази на качеството на игра и допълнително затрудни двата отбора.

Дълго време реферът Георги Давидов не спря играта, въпреки че крайните линии не се виждаха, а това се случи едва в последните 10 минути.

В 85-ата минута сините все пак стигнаха до гол, като играта се задържа в полето на „Славия“. След центриране от пряк свободен удар на Марин Петков Найджъл Робърта скочи най-високо и се разписа с глава.