Днес

С 250-ия си гол Камбуров донесе ценен успех за "Берое" срещу ЦСКА

© LAP.BG

С гол на ветерана Мартин Камбуров „Берое“ победи ЦСКА с 1:0 в най-интересния мач от 22-ия кръг в Първа лига. Срещата предложи повече битка, отколкото красиви изпълнения, а единственият гол падна в самия край.

Камбуров се разписа от дузпа в 87-ата минута. Отсъждането на рефера беше спорно, като и повторенията не убедиха, че има нарушение.

За 40-годишния нападател това беше 250-и гол в българския елит, с което той се доближи на три от рекорда на Петър Жеков. Камбуров записа и мач №100 с екипа на „Берое“, като вече има 52 гола за тима.

Срещата беше рекордна за треньора Димитър Димитров-Херо, който вече е №1 в българския елит. Той записа своя мач 471-и двубой, изпреварвайки Георги Василев – Гочето. Наставникът записа и победа №250.

Преди този мач „Берое“ беше без успех в четири мача. С победата тимът събира 36 точки, като има само две по-малко от четвъртия в таблицата „Арда“. ЦСКА остава на девет точки зад лидера „Лудогорец“, като дели втората позиция с „Локомотив“ (Пловдив).

ЦСКА беше без няколко основни играчи, като Юрген Матей, Брадли Мазику и Тиаго Родригеш останаха на пейката, а Георги Йомов извън групата. Всички те бяха с 4 жълти картона и при нов такъв щяха да пропуснат следващия мач за Купата на България с „Лудогорец“.

До 75-ата минута мачът не предложи много интригуващи моменти, като битката преобладаваше. Реферът Драгомир Драганов отсъди над 40 нарушения, като качеството на игра беше ниско. В последния четвърт час играта се отвори и двата тима подходиха една идея по-агресивно.

Три минути преди края вратарят на ЦСКА Густаво Бусато събори нападателят на „Берое“ Алиун Фал в наказателното поле и Драганов отсъди дузпа. Мартин Камбуров застана зад топката и с плътен изстрел не остави шансове на вратаря – 1:0.

До края ЦСКА наложи натиск и дори вкара. Попадението на Петър Занев обаче беше отменено заради засада.

„За точката не ни стигна един съдия, който видя засада, която дори VAR не може да види, а видя дузпа“, каза след двубоя треньорът на червените Бруно Акрапович.